Články

Změny v oblasti spoření na důchod a životního pojištění (15. 2. 2017)

Dnes dokončíme „novoroční“ shrnutí těch nejpodstatnějších změn a dnes se konkrétně podíváme na oblasti spoření na důchod prostřednictvím penzijního spoření, respektive doplňkového penzijního spoření a také na oblast životniho pojištění.

Omezení hypotečních úvěrů a jejich vliv na klienty (15. 2. 2017)

Jelikož se nám již rok přehoupl do kolonky 2017, tak by bylo vhodné zmínit a komplexně si shrnout podstatné změny a novinky v jednotlivých oblastech finančních produktů. Protože nejvíce změn se událo v oblasti hypotečních úvěrů, začneme právě s nimi. A co se dnes dočtete? Především jaké změny již proběhly, jaký to má vliv na klienty a taktéž co nás ještě čeká v roce 2017.

Jak na investice - bonusový díl (11. 1. 2017)

V dnešním bonusovém díle si řekneme něco navíc k investicím a je možné i to, že se dozvíte pro Vás zcela něco nového. V rámci našeho seriálu investiční skládanky jsme si řekli jaký je rozdíl mezi spořením a investováním, jaké jsou typické produkty těchto skupin a pak jsme si detailněji vysvětlili vztah mezi investičním horizontem a investiční strategií a na základě jakých skutečností zvolit tu vlastní optimální strategii.

Jak správně zvolit investiční strategii (11. 11. 2016)

V dnešním díle se podíváme na téma investiční strategie. Toto téma je velice obsáhlé a dala by se o něm napsat i samostatná kniha, ale my se budeme snažit vypíchnout ty nejpodstatnější věci, na které bychom se měli při výběru zaměřit. 

Na jak dlouho investovat, aby to mělo smysl? (12. 10. 2016)

 Každý zkušený investiční poradce by se Vás v otázce investic neměl zapomenout zeptat na jednu hlavní a nejpodstatnější otázku a to: „Vážený kliente, jaký je Váš předpokládaný investiční horizont Vaší investice?“ Proč je tak důležitý a co mi ovlivňuje? To vše si vysvětlíme v dnešním díle investiční skládanky.

Investiční skládanka – spořit či investovat? (3. 10. 2016)

Spořit či investovat? Co z toho chcete realizovat? Investování – čím je charakteristické a co pro Vás představuje? Paniku, strach, ztrátu kapitálu a nebo naopak zhodnocení peněz, příležitost a nové možnosti? Spoření – čím se vyznačuje a proč je mezi těmito pojmy rozdíl? To jsou prvotní otázky, na které byste si měli najít odpověď předtím, než budete chtít vůbec začít o této problematice uvažovat.

Hypotéka a její nástrahy a pasti – 6. část (27. 4. 2016)

V dnešním posledním dílu seriálu „Hypotéka a její nástrahy a pasti“ si zrekapitulujeme veškeré poznatky z předchozích dílů a vše si shrneme na vzorovém příkladu pana Rozumného, který se rozhodl pořídit svůj vysněný dům snů. Pojďme si tedy ukázat, jak pan Rozumný nakonec dopadl.

Hypotéka a její nástrahy a pasti – 5. část (18. 4. 2016)

V předposledním díle našeho seriálu o hypotečních úvěrech se budeme zabývat doplňkovými službami bank, které banky nabízí v rámci jejich nabídky hypotečních úvěrů. Často jsou tyto služby hlavní podmínkou k tomu, abychom mohli získat nejzajímavější úrokovou sazbu, kterou daná banka nabízí. Opravdu se nám ale veškeré nabízené služby vyplatí v poměru k nabízené slevě? Na to se pokusíme dnes najít odpověď.

Jak vytěžit z penzijního spoření maximum a ještě na tom vydělat? (25. 3. 2016)

Dnes se podíváme pod kabát produktu doplňkového penzijního připojištění, respektive celkové podobě stávajícího důchodového systému a objasníme si legislativní novinky, které jsou platné od 1.1.2016.

Hypotéka a její nástrahy a pasti – 4. část (25. 3. 2016)

V dnešním díle se budeme zabývat bonitou klienta, která vyjadřuje hodnotu a důvěryhodnost ekonomického subjektu, v našem případě každého z nás jednotlivě. Jednoduše řečeno vyjadřuje naši solventnost, kredibilitu a schopnost včas splácet veškeré své závazky. 

Hypotéka a její nástrahy a pasti – 3. část (10. 3. 2016)

 V dnešním díle se podíváme na pojem LTV, tzv. loan total value, co vyjadřuje a jak mi může ovlivnit výslednou sazbu hypotečního úvěru?

Hypotéka a její nástrahy a pasti – 2. část (1. 3. 2016)

V prvním díle miniseriálu o hypotečních úvěrech jsme si řekli, jaké kroky bych měl uskutečnit před samotným rozhodnutím vstoupit do hypotečního úvěru. Dnes si trochu řekneme více k účelu úvěru, tj. k čemu můžeme využít získané finanční prostředky z úvěru.

Hypotéka a její nástrahy a pasti – 1. část (24. 2. 2016)

V dnešním prvním díle miniseriálu o finančních produktech se budeme zabývat financováním nemovitostí, dnes konkrétně hypotečními úvěry. Problematiku koupě vlastního bydlení bude řešit v průběhu života „téměř“ každý z nás, tudíž předpokládám, že toto téma na úvod bude zajímavé pro všechny čtenáře.

Kontakty

Ing. Lukáš Chylík
Tel.: 737 814 110
Email: poradce@lukaschylik.cz

Novinky e-mailem

Přihlašte se k odběru newsletteru a získejte zdarma netradiční tipy, jak ušetřit Vaše peníze.